Fakty (i mity) na temat majtek menstruacyjnych

  Temat kobiecej menstruacji, jak rzadko który, pełen jest mitów, nieprawdy i półprawd. Nie ukrywajmy, że to łatwy temat i nie ukrywajmy też, że wiemy o nim wszystko, nawet jeśli każda, która to czyta jest kobietą. Dlaczego zatem tak trudno zmienić przyzwyczajenia?

  Zacznijmy od tego, do jakich środków higieny osobistej jesteś najbardziej przyzwyczajona? A kolejne pytanie, jakie trzeba zadać to – dlaczego? Czy jest Ci z tym wygodnie? Czy miałaś sytuacje awaryjne? Jak sobie wówczas z nimi poradziłaś?

  Z całą pewnością każda z nas odpowie inaczej. Dlatego, że ten temat jest bardzo mocno indywidualny. Jedno może być mimo wszystko wspólne – pewne awaryjne sytuacje, w których standardowe środki ochrony zawiodły. Czy chciałabyś mieć skuteczną alternatywę? Pewnie każda z nas chciałaby ją mieć po to, aby czuć się pewniej i swobodniej.

  Dlatego warto poznać właśnie majtki menstruacyjne, które stanowią takie alternatywne rozwiązanie dla klasycznych środków higienicznych. Z całą pewnością znajdują godne uwagi zastosowanie, przy czym na pewno są bardzo użyteczne w podróży i wtedy, gdy jesteś bardzo zajęta i masz mało czasu na zajęcie się sobą. Która z nas nie zna takich sytuacji? Z pewnością każda!

  Przedstawiamy Wam majtki menstruacyjne wysokiej klasy francuskiego producenta Chantelle.

  To majtki z wysokim stanem wykonane z ultramiękkiej mikrofibry pochodzącej z recyklingu i elastycznej gumki z grafiką. Wchłaniają do 4 tamponów lub zapewnią ochronę przez 12 godzin. Bezszwowe sklejane wykończenia wokół nogawek zapewniają pełną niewidoczność pod ubraniem. Tkaniny certyfikowane zgodnie z STANDARD 100 by OEKO-TEX®️ i bez mikrocząstek srebra. Wygodny, kobiecy i niewidoczny fason z wysokim stanem, dający wrażenie noszenia zwykłych majteczek. 

  Wskazówki dotyczące pielęgnacji są proste. Trzeba je wyprać przed pierwszym użyciem. Po założeniu wypłukać pod zimną wodą, a następnie wyprać w pralce w temperaturze max 30°C, a na koniec swobodnie powiesić do wyschnięcia. Nie używać zmiękczacza do tkanin, suszarki i magla.

  Majtki mają 3-warstwowy, wbudowany klin. Warstwa odprowadzająca wilgoć, hipoalergiczna, zapewniająca suchość i świeżość (bez zapachu) przez cały dzień. Warstwa chłonna, zwalczająca bakterie. Odporna na przecieki warstwa, zapobiegająca wyciekom i plamom, aby czuć się super bezpiecznie. Wstawka większa i dłuższa niż zwykła, aby zapobiec przeciekaniu. W pełni klejony klin powstał po to, abyś mogła cieszyć się niewykrywalnym produktem pod ubraniem.

  Pozostają nam jeszcze dwa bardzo istotne fakty dotyczące majtek menstruacyjnych.

  Pierwszy to kwestie ekologii. Używając majtek menstruacyjnych zużywasz mniej jednorazowych środków higienicznych wytwarzasz mniej odpadów, które nie podlegają recyklingowi. A nierzadko są to takie odpady, które po prostu są trudne w utylizacji. Druga to kwestia czysto finansowa. Jednorazowy zakup wydaje się być relatywnie wysoki w porównaniu do paczki tamponów czy podpasek. Ale spróbuj przeliczyć ile wydajesz na te środki ochrony osobistej w ciągu roku? A ile w ciągu całego czasu w życiu? W tym momencie skala oszczędności jest zdecydowanie bardziej widoczna i przemawia na korzyść majtek menstruacyjnych. W internecie możesz znaleźć różne wyliczenia na ten temat, niemniej wartości uśrednione dowodzą, że zakup zaczyna się zwracać lub po 6 cyklu menstruacyjnym, natomiast rocznie wytworzysz o ok 8 kg mniej odpadów.

  Podobne wpisy