10

  Dlaczego warto skorzystać z brafittingu?

  brafitting 1
  Dlaczego warto skorzystać z brafittingu? 4

  Wszystkie znamy z własnego doświadczenia sytuacje, w których bielizna uwiera, wrzyna się w ciało i zwyczajnie przeszkadza. Najczęściej dzieje się tak latem, kiedy dodatkowo doskwiera upał i nie do końca wiadomo jakie ubranie może być najbardziej komfortowe, nie mówiąc już o bieliźnie. Samej nie jest łatwo dobrać bieliznę, zwłaszcza kiedy ciało ma nietypowe wymiary, które nie odpowiadają standardowej rozmiarówce. Właśnie dlatego warto skorzystać z usługi brafittingu, czyli dobierania odpowiedniego biustonosza.

  Odpowiednio dobrana bielizna może wpłynąć na komfort i wygodę noszenia ubrań. Dobrze wybrana bielizna może również zapobiec powstawaniu problemów zdrowotnych z kręgosłupem lub innymi problemami związanymi z układem mięśniowo-szkieletowym.

  Brafitting po polsku znaczy dosłownie dopasowywanie biustonosza. To jednak cos więcej niż tylko precyzyjne przymiarki i dopasowanie miseczki i obwodu pod biustem. Bardzo często to również spojrzenie na biustonosz i sylwetkę klientki w dużo szerszej perspektywie i odpowiedź na pytania o potrzeby kobiety, jej mocne ale również słabe punkty. Dlaczego? Aby wybrać ten perfekcyjny biustonosz, który zapewni jej komfort, będzie się znakomicie nosić, pasować do jej stylu życia oraz poprawi jej samopoczucie i nierzadko pewność siebie. Brafitterka musi do perfekcji opanować rozmiary i rodzaje biustonoszy, znać ich konstrukcję umieć określić rodzaj biustu i mieć wyczucie stylu. Nie bez znaczenia jest też uprzejmość i takt, ponieważ zdarzają się kobiety, które mogą czuć się skrępowane nawet pomocą wykwalifikowanej brafitterki, która ułoży piersi w miseczkach, dopasuje ramiączka i pas obwodu.

  Idealnie dopasowana bielizna nie wystaje spod ubrania, nawet spod wyciętej sukienki, czy białej bluzki z dekoltem. Ale nie tylko o względach estetycznych mówimy naszym klientkom. Prawidłowo dobrany biustonosz zmienia na korzyść linię ciała, wyraźniej zarysowuje się talia, piersi są lekko uniesione, zebrane do środka i solidnie podtrzymane. Kobieta, która ma pełniejsze kształty wizualnie może stracić nawet kilka kg, co często dodaje jej pewności siebie.

  Wygoda noszenia biustonosza jest związana z kwestiami zdrowotnymi. Warto pamiętać, że nieodpowiednio dopasowany biustonosz może stać się powodem wielu przykrych dolegliwości, zwłaszcza w przypadku dużego biustu – ból barków i kręgosłupa, a nawet karku i głowy. Piersi mogą się zniekształcać i szybko wiotczeć, na skutek wieloletniego noszenia nieodpowiedniej bielizny, a z kolei wbijające się fiszbiny i stały nacisk na pierś mogą powodować nawet ryzyko powstania torbieli, nie wspominając o otarciach. Zbyt ciasny pas obwodu może skutkować problemami z oddychaniem i trawieniem, uciskać na nerwy międzyżebrowe i nerwy w tkance piersiowej, jak również przeponę.

  Czasy noszenia ciasnych gorsetów na szczęście już minęły. Gorset można założyć od wielkiego święta i wyglądać w nim znakomicie, ale na co dzień zdecydowanie lepszy jest biustonosz. Dobrze wybrany, uwzględniający wszystkie potrzeby klientki i spełniający jej wymagania estetyczne potrafi zdziałać cuda! Zapraszamy do Salonu Kamoni na profesjonalny brafitting!

  brafitting blog 1

  Podobne wpisy