Biustonosze do karmienia

  Jak dobrać właściwy stanik do karmienia? I kiedy najlepiej to zrobić? A tak właściwie to po co kobiecie stanik do karmienia? Piszemy o tym, bo w Salonie Bielizny ten temat ma ogromne znaczenie – zwłaszcza, że zajmujemy się dobieraniem jak najlepszych biustonoszy do Waszych potrzeb, w zależności od fazy Waszego życia. Ciąża i karmienie to jeden z nich.

  Zaczniemy może od tego, że można zarówno kupić dedykowany stanik do karmienia, jak i przerobić normalny. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż nie każda z nas ma możliwości i umiejętności, aby stanik przerobić zajmiemy się kupnem nowego i przybliżmy Wam jak to zrobić, aby zarówno Wasze piersi, jak i dziecko czuły się komfortowo i po prostu dobrze.

  Biustonosz do karmienia ma na ramiączkach zapięcia, dzięki czemu możesz odpiąć u góry miseczki, aby szybko odsłonić dowolną pierś i nakarmić dziecko. Ramiączka w takim staniku są dodatkowo przymocowane do podstawy miseczki, aby po odpięciu ramiączko nie uciekało na plecy. Poza tym jest taki sam, jak każdy inny stanik. Najważniejsze, to aby był dobrze dobrany rozmiarowo i konstrukcyjnie do wielkości i kształtu twojego biustu. W czasie ciąży i podczas karmienia wielkość i kształt Twojego biustu się zmienia. Dlatego ważne jest, aby kupić stanik we właściwym momencie, kiedy zarówno Ty, jak i brafitterka będą wiedzieć jaki rozmiar wybrać.

  Najlepsze praktyki są takie, że stanik bez fiszbin do porodu i okresu tuż po nim powinno się kupić ok. 35-36. tygodnia ciąży. Musimy wówczas założyć, że wiemy jaki powinien być stan zapasu w staniku, ponieważ w momencie laktacji Twój biust może znacznie się zwiększyć. Stanik do szpitala radzimy, aby był jednak bez fiszbin. Dlatego, iż piersi po porodzie zmieniają się mocno i w szybko, trudno dobrze przewidzieć ich rozmiar – a stanik na fiszbinach musi być dokładnie dopasowany. Poza tym piersi po porodzie bolą, a jak zaczyna się nawał, są spuchnięte, nabrzmiałe, maluch ssie mocno. Nie da się ukryć, że personel medyczny w szpitalu nie zna się na brafittingu i źle reaguje na biustonosze na fiszbinach.

  Po około 4-6 tygodniach od porodu laktacja się stabilizuje i wówczas możesz kupić stanik z fiszbinami. Twój biust przestaje być obolały i spuchnięty, wtedy będziesz już wiedzieć, jakie są wahania rozmiaru i będziesz mogła z większą pewnością dobrać odpowiedni rozmiar i krój miseczki. Twój organizm w tym czasie zrzucić nadmiar wody po ciąży, także część wagi, Twoja przepona się obniży i żebra wrócą na swoje miejsce. Dopiero wtedy można bezpiecznie dobrać odpowiednią szerokość obwodu stanika do karmienia. Pamiętaj, aby nie spać w biustonoszu z fiszbiną.

  Biustonosze zalecamy zawsze prać ręcznie w niskiej temperaturze, jeśli w pralce to w woreczkach osłonowych w niskiej temperaturze, nastawiamy na pranie delikatne. Zalecamy nie płukać w płynach zmiękczających.

  Na koniec kilka naszych tzw. „polecajek”, które znajdziecie w Salonie Bielizny Kamoni, przy ul. Pod Filarami 2 w Zielonej Górze:

  Znakomity model Hotmilk z fiszbiną

  https://kamoni.eu/pl/p/Hotmilk-Temptatino-Biustonosz-Mama/1334

  oraz biustonosz Nipplex 

  https://kamoni.eu/pl/p/Nipplex-Anna-Mama-Biustonosz/1168

  Idealny do zabrania do szpitala na pierwsze dni po porodzie biustonosz bez fiszbiny marki Anita https://kamoni.eu/pl/p/Anita-Biustonosz-do-karmienia-5096/1868

  oraz stanik nowozelandzkiej marki Hotmilk https://kamoni.eu/pl/p/Hotmilk-Show-Off-Biustonosz-so112/1333

  Podobne wpisy